NAGRODY

ZŁOTA STATUETKA

Zrealizowany przez firmę EKO-SYSTEM budynek mieszkalny został uznany za budowę roku w 18. lokalnej edycji konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa.

 Jak podkreślają przedstawiciele organizatora wydarzenia, przeprowadzany corocznie konkurs jest wyrazem uznania dla wysokiej jakości budownictwa w północno-wschodniej Polsce. – Obiekt przy ul. Krętej 2 jest ciekawy, ponieważ stanowi przykład wyjątkowej bryły 12-kondygnacyjnego budynku w rzucie zbliżonym do trapezu – mówi dr inż. Jerzy Obolewicz, przewodniczący Sądu Konkursowego "Budowa Roku 2011-2012 w Regionie Północno-Wschodnim". – W jego wnętrzu powstało obszerne i doskonałe pod względem nasycenia światłem naturalnym atrium, które zostało przykryte szklanym dachem. Z atrium jest bezpośredni dostęp do każdego mieszkania. W budynku zainstalowano najnowocześniejsze systemy instalacji przeciwpożarowej i oddymiającej. To cecha zdecydowanie wyróżniająca budynek spośród innych zgłoszonych do konkursu obiektów – dodaje.

  Otrzymana nagroda stanowi dla nas cenne wyróżnienie, ponieważ jest ona przedmiotem rywalizacji wielu przedsiębiorstw z branży budowlanej – przyznaje Robert Kostro, współwłaściciel EKO-SYSTEM – Cieszę się, że zrealizowana przez nas inwestycja spotkała się z uznaniem kapituły konkursu. Mam nadzieję, że ten sukces przełoży się na kolejne, równie udane projekty i realizacje w naszym regionie – dodaje.

 Organizatorem konkursu "Budowa Roku 2011-2012 w Regionie Północno-Wschodnim" był białostocki oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, a jego współorganizatorami byli: Podlaski Urząd Wojewódzki, Urząd Miejski w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku, Podlaska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Białymstoku.


Nagroda w Plebiscycie

Realizacja „APARTAMENTY WIEJSKA” firmy Eko-System wygrała kolejny konkurs

www.sztuka-architektury.pl

Z końcem lutego 2014 roku zakończyła się kolejna, szósta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL – dorocznego podsumowania największych osiągnięć polskiej architektury.

Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów jak i grono autorytetów w architekturze. Głosowanie internautów rozpoczęło się 1 lutego i trwało do końca miesiąca. W sumie oceniano ponad 80 obiektów. Oprócz głosowania internautów odbyło się także głosowanie członków jury, którzy wskazali swoje typy w poszczególnych kategoriach. Tym samym był to jedyny, tak kompleksowy przegląd dorobku polskich architektów. Swoim zasięgiem objął kilka tysięcy realizacji na bieżąco relacjonowanych na łamach portali.

 - Z tak olbrzymiego zbioru wyłoniona została lista finalistów i wśród nich znalazła się nasza inwestycja, która bezkonkurencyjnie wygrała plebiscyt w kategorii architektura prywatna – mówi Robert Kostro Prezes Eko-System –  Jest to dla nas kolejny powód do dumy, a jednocześnie potwierdzenie, że oferujemy produkty najwyższej jakości, które mogą być wizytówką miasta. Jest to dla nas niezwykle wyjątkowa nagroda, ponieważ została przyznana w oparciu o głosy internautów. Powyższe wyróżnienie to dowód najlepszej współpracy całego zespołu.

 „Apartamenty Wiejska” to projekt Daniela Bielskiego z Biura Projektowego Archi+ Bielski, Konończuk, Stobiecki Sp.J. 12-kondygnacyjny owalny budynek ma prostą elewację, ale przede wszystkim ciekawe wnętrze. Wewnętrzne balkony na każdej kondygnacji tworzą atrium, taka galeria daje wrażenie spirali. Jest ona jasna, ponieważ zastosowano przeszklony dach. Wnętrze to było już niejednokrotnie miejscem sesji zdjęciowych. Apartamentowiec ma zwartą, jednolitą formę założoną na planie trapezu. Z zewnątrz, dzięki zaokrąglonym narożom i obiegającym dokoła na wszystkich kondygnacjach pasom balkonów, budynek wydaje się mieć plan nieco nieregularnego owalu. Szklane pasy balkonów nadają lekkości dość dużej przecież budowli, wyznaczają też rytm jej elewacji, porządkują je. Gmach poza lokalami mieszkalnymi o zróżnicowanym metrażu (od 26 do 67 m2) wyposażono w wielopoziomowy parking podziemny oraz pomieszczenia usługowe na parterze.

Projekt był już doceniony w konkursie Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, otrzymując tytuł "Budowa Roku 2011-2012 w Regionie Północno-Wschodnim".

Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polska Architektura XXL są Grupy Sztuka Architektury skupiającej portale tematyczne skierowane do profesjonalnych architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu.

Realizacja:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies/Polityce Prywatności.